Festiwal Wielki Ogień bez wsparcia ministerialnego

autor zdjęcia: Stanisław Dunin-Borkowski

XV jubileuszowy Festiwal Wielki Ogień im. Miry Kubasińskiej nie otrzyma dofinansowania z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. O 300 tysięcy złotych w konkursie ogłoszonym przez ministerstwo ubiegało się Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu.

Dyrektor Jacek Kowalczyk podkreśla, że zabrakło im dosłownie kilku punktów, by wsparcie otrzymać.
– Mamy ponad 68 punktów, więc na pewno się odwołamy, bo taka jest procedura. Natomiast to bardzo wpłynie na kształt festiwalu, ponieważ poszliśmy va banque i bardzo liczyliśmy na te środki i będziemy musieli bardzo ograniczyć, może nie czas jego trwania, bo będzie on dwudniowy, ale jakiś wybitnych gwiazd nie będzie, bo będziemy musieli go oprzeć o środki nasze własne, czy samorządu miasta Ostrowca – wyjaśnia.
Dodaje, że w tym roku MCK planuje przeznaczyć na organizację festiwalu około 100 tysięcy złotych, ale przy rosnących kosztach produkcji widowisk ta kwota na pewno nie wystarczy.
W przyszłym tygodniu dyrektor Kowalczyk chce zorganizować spotkanie pracowników, podczas którego będą opracowywać nowy plan działania. Chce także spotkać się prezydentem miasta, by omówić kwestię zwiększenia finansowania jubileuszowego festiwalu.
Prezydent Jarosław Górczyński na antenie Radia Ostrowiec zapewnił, że z organizacji festiwalu na pewno nie zrezygnują, i że będą szukać możliwości sfinansowania jego organizacji.
– Próbujemy jeszcze szukać innych źródeł finansowania i pozyskać jeszcze inne środki by ten festiwal się odbył. To co zostało zapoczątkowane, powinno być kontynuowane – mówił.
Przypomnijmy, że co roku festiwal Wielki Ogień organizowany jest w drugi weekend lipca.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia