Czujni seniorzy z powiatu skarżyskiego. Niestety, senior ze starachowickiego stracił 230 tysięcy

Kolejny atak oszustów w powiecie skarżyskim i starachowickim. W tym pierwszy nieudany, niestety, w tym drugim oszustom udało się wyłudzić ponad 230 tysięcy złotych od jednego z seniorów.

Wczoraj (wtorek 12 kwiecień) skarżyscy policjanci otrzymali pięć zgłoszeń o telefonach od osób podających się za funkcjonariuszy policji i informujących ich o tym, że trzymane przez nich w banku oszczędności są zagrożone. Zachęcali, by seniorzy je wypłacili i przekazali w depozyt policjantom, którzy przyjadą po pieniądze. Bliski utraty 20 tysięcy złotych był 80-letni skarżyszczanin. Wypłacił pieniądze z konta lecz – na szczęście – zaczął podejrzewać, że może to oszustwo. Zażądał, by pieniądze od niego odebrali umundurowani funkcjonariusze i w oznakowanym radiowozie. Wtedy oszuści zerwali kontakt.
Niestety, większą ufnością wykazał się 72-letni mieszkaniec powiatu starachowickiego. Mężczyzna został oszukany przez sprawcę podającego się za policjanta. Oszust pod legendą rozpracowywania grupy hakerów, którzy chcą okraść jego konto krok po kroku prowadził mężczyznę aż do utraty pieniędzy. W sumie senior stracił 230 tysięcy.
/joge/

Ważne wydarzenia