Pobyt dziecka w żłobku, klubie lub u opiekuna dziennego możliwy z dofinansowaniem

Rodzice dzieci, które uczęszczają do żłobka, klubu dziennego lub przebywają u dziennego opiekuna mogą starać się o dofinansowanie do opłaty za opiekę nad maluchem. Wnioski już od 1 kwietnia można składać do ZUS-u. Można to zrobić tylko elektronicznie przez internet.

– Wniosek można złożyć przez platformę usług elektronicznych, czyli PUE ZUS, portal Emp@tia albo bank – jeśli ten bank taką usługę uruchomił – informuje Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS-u.
Aby skorzystać z dofinansowania, dziecko musi uczęszczać do żłobka lub klubu wpisanego do rejestru albo być pod opieką osoby wpisanej do wykazu dziennych opiekunów.
Dofinansowanie może wynieść maksymalnie 400 zł na dziecko.
– Ale nie więcej niż wysokość opłaty jaką rodzic lub opiekun ponosi faktycznie za pobyt dziecka w żłobku, klubie lub u dziennego opiekuna – zaznacza Paweł Szkalej.
Środki wpłyną na konto placówki lub opiekuna. Choć wnioski składamy od 1 kwietnia zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 stycznia tego roku.
Dodajmy, że dofinansowanie będzie przysługiwać tylko tym dzieciom, które nie są objęte wsparciem rodzinnego kapitału opiekuńczego.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia