O pisankach malowanych naturą w sobotę na Krzemionkach

Pisanki inspirowane naturą przygotują uczestnicy warsztatów z cyklu 'sobota w muzeum”, jakie organizowane są na Krzemionkach. To z okazji zbliżającej się Wielkanocy, ale również przypadającego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Ptaków.

– Oba święta łączy jajo – zaznacza Beata Celebańska z Muzeum Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki. – Jajko jest bardzo wdzięcznym tematem. Jajka ptaków występujących w przyrodzie mają niebywałe barwy, wzory i mogą służyć, jako fantastyczna inspiracja dla naszych tradycyjnych pisanek – dodaje.

Wiosna to najlepszy czas, żeby o składanych przez ptaki jajach opowiadać także dlatego, że w najlepsze trwa okres lęgowy. Swoje przepiękne turkusowe jaja złożył już na przykład występujący w krzemionkowskim rezerwacie drozd śpiewak. – Zobaczymy, jak pogoda nam dopisze, bo nie wyobrażam sobie, żeby rozmawiać o przyrodzie bez kontaktu z nią. W ramach warsztatów planujemy spacer po rezerwacie, podczas którego opowiemy o ptakach i jajach. Nie zabraknie ciekawostek. Później zaprosimy na zajęcia plastyczne, podczas których będziemy malować, wyklejać pisanki – mówi Beata Celebańska.

Zajęcia odbędą się w sobotę 9 kwietnia o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. Koszt udziału to 15 złotych, a zapisy prowadzone są do piątku, mailowo (sekretariat@krzemionki.info) lub telefonicznie (41 260 55 50).

/mag/

Ważne wydarzenia