Trzy firmy zainteresowanie przebudową Rynku w Ostrowcu

Gmina Ostrowiec rozstrzyga przetarg na zagospodarowanie i przebudowanie części Rynku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wczoraj urzędnicy otworzyli oferty trzech firm, które starają się o zlecenie.

– Na realizację tego zadania gmina przeznaczyła kwotę 220 tysięcy 269 złotych. Termin związania z ofertą to trzydzieści dni i w tym czasie to postępowanie musimy rozstrzygnąć. Teraz musimy przeanalizować te oferty i dopiero będziemy podejmować decyzję  – informuje Artur Macher, naczelnik Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Urzędnicy już na wstępie odrzucają najdroższą ofertę warszawskiej spółki Palmett, która jest droższa od prognozy gminy o blisko 678 i pół tysiąca, czyli prawie czterokrotnie. – To jest bardzo dobrze znana na rynku firma, która odpowiadała między innymi za Ogrody Wilanowskie, z bardzo dobrymi pomysłami. Architekci mają czym się chwalić, ale cena jest zaporowa – dodaje naczelnik Majcher.

Najtańszą ofertę złożyła firma Jakub Kowalczyk, Klub Architekci z Krakowa, którzy chcą podjąć się zadania za mniej niz 130 tysięcy złotych. Dobrze znana w Ostrowcu firma Dresler, która między innymi opracowała koncepcję Ostrowieckiego Browaru Kultury, zaoferowała z kolei kwotę 281 tysięcy 670 złotych.
Firma, która otrzyma zlecenie wykonania dokumentacji projektowej będzie miała przygotować trzy koncepcje przebudowy Rynku i otrzyma na to zadanie 210 dni od momentu podpisania umowy oraz jeszcze dwa miesiące na opracowanie już projektu technicznego i uzyskanie pozwolenia na budowę. Rynek w Ostrowcu przypomnijmy, ma się zazielenić. Pojawić ma się także nowa fontanna, mała architektura i pawilon, który będzie pełnić funkcję kawiarni, miejsca kulturalnych wydarzeń.

/mag/

Ważne wydarzenia