Szpital szuka nowego dyrektora ds. medycznych. Doktor Adam Karolik odchodzi

Doktor Adam Karolik, dyrektor ds. medycznych ostrowieckiego szpitala odchodzi z końcem marca ze stanowiska. Nadal będzie jednak pracował jako lekarz na oddziale ginekologiczno-położniczym. Dziś żegnał sie na zwołanej konferencji prasowej.

– Dwa lata minęły dwa miesiące, kiedy 2 lutego 2020 r. obejmowałem funkcję zastępcy dyrektora ds. medycznych. Dwa tygodnie później pojawili się pierwsi pacjenci zakażeni koronawirusem na terenie naszego szpitala. Teraz też taki zbieg daty, że ja odchodzę z administracji szpitala, a od 1 kwietnia zostaje zniesionych większość obostrzeń związanych z pandemią. Można powiedzieć, że byłem typowym dyrektorem powołanym na czas walki z Covidem, tak zwanym dyrektorem covidowym – mówi dr Karolik.

Czas swojej pracy na tym stanowisku nazwał trudnym, bo przypadał na czas pandemii koronawirusa, problemów kadrowych i rozpoczętych przez zmarłego dyrektora naczelnego Andrzeja Gruzy wyzwań. – Wirus mutował, my uczyliśmy się walczyć z nim. Na pewno popełnialiśmy wiele błędów, ale najtrudniejszą dla nas sytuacją była druga fala pandemii. Jesienią 2020 r. doszło do tego, że 130 osób personelu szpitala było zakażonych koronawirusem i trzeba było pięć oddziałów szpitalnych zamknąć, by ratować pracę na innych, najważniejszych dla zdrowia i życia ludzkiego oddziałach szpitalnych. Były także objawy heroizmu i bardzo dobrych postaw wśród kadry. Jedyny zdrowy lekarz – internista – pracował przez pięć dni, non stop przez 120 godzin nie wychodził ze szpitala tylko po to, żeby zabezpieczyć ciągłość pracy stacji dializ. To są takie rzeczy, których nie zapomnę i zostaną w mojej pamięci do końca życia – wspomina Adam Karolik. Dodaje, że sukcesem może nazwać to, iż udało mu się sprowadzić i zatrudnić w szpitalu lekarzy zza wschodniej granicy. Chciałby, aby szpital się dalej rozwijał i w przyszłości był miejscem nowoczesnym i bezpiecznym. -Jedynym miejscem, do którego zapraszam naszych mieszkańców w szpitalu niech będzie sala porodowa – podsumowuje dr Karolik.

W związku z rezygnacją dyrektora Karolika, szpital ogłosił konkurs na stanowisko nowego zastępcy ds. medycznych lecznicy. Swoje kandydatury zgłosiło dwóch lekarzy. Jeden z nich jest lekarzem ostrowieckiego szpitala, drugi pracuje obecnie w Chmielniku.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia