Rekordowy mandat za drift na parkingu

fot. świętokrzyska policja

Mandat karny w wysokości 5 tysięcy złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym otrzymał 24-letni ostrowczanin . To najwyższa kara, jaką dotąd nałożyli policjanci na kierowcę w powiecie ostrowieckim.

– Funkcjonariusze z ostrowieckiej grupy Speed weszli z posiadanie nagrania, które przedstawiało kierowcę marki BMW, który kilka minut po godzinie 22 na parkingu przy jednym z marketów na terenie miasta wykonywał niebezpieczne manewry. Celowo wprowadzał on swój samochód w tak zwany kontrolowany poślizg. Policjanci następnego dnia ustalili tożsamość kierowcy i odwiedzili go w domu i nałożyli na  niego mandat w wysokości 5 tysięcy złotych za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.
Młody kierowca 'driftował” w ostatni czwartek na parkingu centrum handlowego przy skrzyżowaniu ulic 11 Listopada i Chrzanowskiego nie zwracając uwagi na osoby poruszające się po parkingu oraz zaparkowane w pobliżu auta. Niebezpieczne manewry wykonywał poza drogą publiczną, dlatego nie otrzymał punktów karnych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia