Językomaniacy w Staszicu

Uczniowie klas ósmych z powiatu ostrowieckiego mierzyli się dziś w konkursie sprawdzającym wiedzę z trzech języków obcych. Konkurs został przeprowadzony w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica.

– Po raz pierwszy w naszej szkole organizujemy konkurs pod nazwą „Językomaniacy w Staszicu”.Uczniowie zaprezentują swoje umiejętności z trzech języków: angielskiego, niemieckiego i francuskiego.Z każdej szkoły podstawowej z terenu powiatu ostrowieckiego nauczyciele wytypowali po trzech uczniów i dziś uczniowie walczą o tytuł „językomaniaków”. Mamy atrakcyjne nagrody i kilka niespodzianek – mówiły Dorota Waliszczak, dyrektorka szkoły i Justyna Walczak, nauczycielka języka angielskiego i koordynatorka konkursu.

-Lubię takie konkursy bo można sprawdzić swoją wiedzę na tle innych – mówiła Julia. Podkreślała też, że coraz bardziej jest jest „po drodze” z językiem niemieckim i ta przygoda prawdopodobnie trochę jeszcze potrwa.

Konkurs połączony był ze zwiedzaniem szkoły. Uczestnicy zapoznali się z ofertą edukacyjną placówki. Najlepsi dostali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Ostrowcu.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia