Przetarg na budowę nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału NFZ rozstrzygnięty

żródło: NFZ

Przetarg na budowę nowej siedziby świętokrzyskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia został rozstrzygnięty. Inwestycję za blisko 57 milionów złotych, spośród 5 zainteresowanych firm, zaprojektuje i wybuduje Konsorcjum z Sosnowca.

– Firma ta uzyskała najwyższą liczbę punktów spośród kryteriów przetargowych. Jednym z tych kryteriów była cena, ale punkty można było otrzymać za jakość materiałów stosowanych podczas budowy, skrócenie terminu realizacji a także aspekty społeczne – jak zatrudnianie osób bezrobotnych – mówi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału NFZ. Dodaje, że umowa na realizację zadania zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku dni. Od tego momentu firma ma 26 miesięcy na zaprojektowanie i wybudowanie nowej siedziby funduszu. Według wstępnych założeń będzie składała się z dwóch części – budynku głównego, czyli biurowca oraz budynku, który będzie przeznaczony dla pacjentów. Obok nich powstanie także parking.

Przypomnijmy, że obecna siedziba świętokrzyskiego oddziału mieści się w 4 budynkach, a tylko budynek główny jest własnością NFZ. Za wynajem pozostałych pomieszczeń oddział musi płacić. Warto dodać. że siedziba główna jest obiektem zabytkowym – nie można w niej przeprowadzać generalnych zmian czy remontów. W obecnej lokalizacji brakuje także miejsc parkingowych dla pacjentów.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia