Dawny Zakładowy Dom Kultury na finiszu robót

W połowie lipca powinny zakończyć się prace przy rozbudowie i modernizacji dawnego Zakładowego Domu Kultury.

– Termin wydaje się nie być zagrożony, ale przez to, co się dzieje na świecie, są poważne problemy z łańcuchami dostaw. Dopuszczamy możliwość niewielkich przesunięć – mówił na zwołanej na placu budowy konferencji Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Roboty, jak oceniał prezydent Górczyński zostały już wykonane w 75 procentach. Niemal gotowe są już dwie sale kinowe – duża dla 434 widzów, powiększona o zascenie i nowa, mała z 50 miejscami, gdzie montowane dziś były fotele. Zostanie już tylko ekran i nagłośnienie – najnowocześniejsze na rynku, jak zapewniał prezydent. W odnowionym foyer na założenie czekają lampy. Na ukończeniu jest też Centrum Tradycji Hutnictwa. – Prace budowlane są tam już skończone, natomiast wykonywane są teraz prace związane z elementami wyposażenia, nagrywane są filmy, przygotowywane dioramy i inne elementy -mówił Jarosław Górczyński.

W miejscu dawnej galerii fotografii, która teraz mieści się w Ostrowieckim Browarze Kultury, funkcjonować na kawiarenka, prowadzona przez zewnętrzny podmiot. Ostatnie piętro zajmie Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności, na którą gmina pozyskała środki z innego projektu.
Modernizacja całego obiektu to koszt ponad 21 milionów złotych.

/mag/

Ważne wydarzenia