Znów alarmy bombowe w szkołach w Ostrowcu

Do czterech ostrowieckich szkół dotarły dziś maile informujące o podłożonym ładunku wybuchowym. Uczniowie nie musieli być ewakuowani, bo rozsyłane kaskadowo maile są o niskiej wiarygodności. Policjanci jednak przeszukali szkoły.

Rozsyłane kaskadowo maile o podłożonym ładunku wybuchowym dotarły do czterech placówek oświatowych: Zespołu Szkół nr 1, czyli dawnego Ekonomika, szkoły podstawowej nr 5 na osiedlu Ogrody, Centrum Kształcenia Ustawicznego i technikum ZDZ. – Ze względu na wcześniejsze, liczne doświadczenia i niską wiarygodność, zarządcy tych placówek nie zdecydowali się na ewakuację. Policjanci z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego naszej komendy sprawdzili pomieszczenia tych budynków – podkreśla Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej policji.
Treść maila w każdym z tych przypadków jest podobna i tym razem sprawca podszywa się pod uchodźcę z Ukrainy, który w Polsce miał spotkać się z agresją zamiast pomocy. – Niestety sprawcy tych fałszywych alarmów podszywają się pod różne instytucje, pod różne osoby i niestety, jak teraz, próbują nawet wykorzystać nawet sytuację uchodźców z Ukrainy – mówi Ewelina Wrzesień. Dodaje, że podobne maile docierały nie tylko do szkół w naszym regionie, ale w całym kraju.

/mag/

Ważne wydarzenia