Nie wrzucaj do sieci informacji o ruchach wojsk! – apelują wojskowi

źródło grafiki: strazacki.pl

– Nie publikujcie w sieci i mediach społecznościowych zdjęć, filmów i informacji, dotyczących działań, przemieszczania się, stacjonowania, a nawet tankowania paliwa na stacjach przez armię i Wojska Obrony Terytorialnej – apelują służby mundurowe. Dotyczy to także lotów wojskowych samolotów i helikopterów.

-Publikacja zdjęć, a także informacji o kolumnach przemieszczającego się wojska i wskazywanie ich lokalizacji, czasu absolutnie nie służy bezpieczeństwu naszego państwa i obywateli. Jest to bardzo nieodpowiedzialne postępowanie, służące ewidentnie najeźdźcom na Ukrainę. Powinniśmy się przyzwyczaić, że za naszą granicą trwa otwarty konflikt zbrojny i może występować zwiększony ruch wojsk naszych i sojuszniczych. Jest to normalne – mówi Marcin Kowal, rzecznik prasowy 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Dodaje, że do mieszkańców Ostrowca przede wszystkim apelują o nieinformowanie o działaniach podejmowanych przez brygadę WOT w Ostrowcu Świętokrzyskim.
– Odbywają się regularne i nieregularne ćwiczenia i przez najbliższy czas tak po prostu będzie – informuje i podkreśla, że służby wywiadowcze obcych państw 'nie śpią’ i zbierają informacje ze wszelkich możliwych źródeł.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia