Stary się popsuł. Są środki na nowy tomograf dla szpitala

Szpitalny tomograf, który w zeszły piątek uległ awarii, zostanie wymieniony na nowy. Szpital otrzymał środki finansowe z rządu na zakup nowego urządzenia. Remontu doczeka się także oddział fizjoterapii.

– Złożyliśmy taki wniosek i otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 3,5 miliona złotych oraz 450 tysięcy na remont. Są to duże środki, bo to łącznie prawie 4 miliony złotych – ogłosiła dziś na konferencji prasowej Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki, dziękując m.in. posłowi Andrzejowi Kryjowi za wsparcie. – Taki szpital, jak szpital ostrowiecki, który ma tyle pacjentów, którego oddział ratunkowy jest tak mocno obciążony, powinien być wyposażony w sprzęt nowoczesny, niezawodny – mówił zaproszony na konferencję poseł Kryj.
Ostrowiecki szpital udziela ponad 100 tysięcy porad rocznie i przeszło 10-letni tomograf był mocno eksploatowany. – Cieszymy się z tych środków i mamy nadzieję, że uda nam się jak najszybciej przeprowadzić wszystkie procedury. Ostrożnie szacuję, że to będzie 180 dni, ale mamy rok czasu na rozliczenie tych funduszy – ocenia Tomasz Kopiec, dyrektor szpitala.
Pół roku potrwać powinny z kolei prace remontowe na oddziale fizjoterapii. Remont ten będzie prowadzony z myślą o urządzeniu tam rehabilitacji pokowidowej. – Zakres prac przewiduje dostosowanie i przebudowę korytarza łączącego część główną szpitala z łącznikiem, gdzie będzie zlokalizowana rehabilitacja kowidowa. Trwają prace nad koncepcją architektoniczną i prace z pewnością będą się wiązały z pewnym utrudnieniem w zakresie komunikacji w szpitalu. Sądzę, że zakończymy te prace w przeciągu pół roku – mówi dyrektor szpitala, w którym rehabilitacja pokowidowa jest realizowana, ale objęcie nią wszystkich potrzebujących wymaga większej powierzchni.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia