Baza MZK już prawie gotowa

Prace związane z budową nowej bazy MZK w Ostrowcu przy ulicy Samsonowicza są na ukończeniu – informuje Marian Macias z firmy Adma, wykonawca inwestycji.

Budynek administracyjny, warsztat oraz myjnia są już gotowe. Gotowy jest już też plac postojowy i zajezdnia. – Potrzebujemy jeszcze czasu na uporządkowanie terenu wokół i położenie asfaltu. Niebawem pojawią się także liczne nasadzenia. Myślę, że uda się to wszystko zakończyć jeszcze w marcu – mówi Marian Macias.

Jarosław Kateusz, prezes MZK w Ostrowcu zaznacza, że na te inwestycję od lat czekali wszyscy pracownicy spółki. – Jesteśmy bliżej niż dalej. Jeszcze 4 lata temu nikt w to nie wierzył, że taka baza może się w tym miejscu pojawić. Prace idą sprawnie, więc jeśli się uda do końca roku dostarczyć spółce MAN zamówione autobusy i przenieść w to nowe miejsce będziemy świadczyć całkiem nowe usługi – dodaje.

Inwestycja o wartości ponad 11 milionów złotych realizowana jest w ramach projektu Ekologiczny Transport Miejski z udziałem środków unijnych.

/paw/

Ważne wydarzenia