Lądowisko na dachu szpitala prawie gotowe

żródło: facebook.com/LPR

Termin oddania do użytkowania lądowiska dla helikopterów, które powstaje na dachu ostrowieckiego szpitala ponownie przesunięty.

To już trzecia zmiana terminu zakończenia tej inwestycji. Przypomnijmy, że pierwotna data oddania gotowego lądowiska ustalona była na koniec listopada 2021 roku. Wykonawca złożył wtedy pismo z prośbą o wydłużenie czasu na realizację zadania z powodu kłopotów z dostępem do materiałów budowlanych. W tym tygodniu dyrekcja szpitala sprawdziła już szyb windowy, który pozwoli przetransportować pacjentów z dachu budynku C na SOR i inne oddziały szpitala. – Winda jest sprawna, czekamy na kolejne odbiory. Zgodnie z informacjami od wykonawcy kwiecień będzie miesiącem zakończeniem wszelkich prac i odbiorów – mówi Tomasz Kopiec, dyrektor ostrowieckiego szpitala.

Przypomnijmy, że budowa lądowiska to koszt blisko 4 milionów 700 tysięcy złotych, ale jest ona konieczna, by Szpitalny Oddział Ratunkowy nie został zdegradowany do izby przyjęć. Gdyby tak się stało powiat zmuszony byłby zwrócić pozyskane środki zewnętrzne na utworzenie SOR-u.

/paw/

Ważne wydarzenia