Miasto chce rozbudować Centrum Aktywności Obywatelskiej

fot. arl.ostrowiec.pl

Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ulicy Sienkiewicza doczeka się remontu. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy i przebudowy tego obiektu.

– Chcemy w tym budynku zmienić usytuowanie pomieszczeń wewnętrznych i dobudować windę, aby dostosować obiekt do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a mieści się tam miedzy innymi Dzienny Dom 'Senior-Wigor”, swoją siedzibę mają tam 'Amazonki”. Część budynku jest niewykorzystana, zwłaszcza w części podpiwniczenia i na poddaszu – mówi Artur Majcher, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Wiele do życzenia, jak przyznaje naczelnik, pozostawia też stan techniczny budynku, który wcześniej zajmowany był przez szkołę numer 4. Zostanie poddany termomodernizacji. Zagospodarowany zostanie także teren wokół obiektu, powstaną nowe miejsca parkingowe. – Na razie ogłosiliśmy procedurę przetargową na wykonanie dokumentacji, którą chcemy wykonać do stycznia lub lutego przyszłego roku. Ona nam pozwoli tez oszacować koszty całej inwestycji i będziemy szukali wtedy źródeł finansowania inwestycji – zapewnia naczelnik Macher.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia