Warsztaty tkackie w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki

Tkactwo to jedno z najstarszych rzemiosł uprawianych przez człowieka.To także niezwykle fascynująca i wymagająca sztuka. Będzie okazja się o tym przekonać w najbliższą sobotę na warsztatach w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.

– Wróciliśmy do sobotnich spotkań w muzeum. Staramy się by były one o różnej tematyce, by każdy znalazł coś dla siebie. Tematem najbliższej soboty będzie tkactwo, a konkretnie wykonywanie krajek – mówi Beata Celebańska – edukator muzealny.

Podczas spotkania uczestnicy zajęć spróbują swoich sił w tworzeniu barwnie tkanych krajek przy użyciu bardka. To proste urządzenie do robienia przesmyku. Wykonane jest z cienkich listewek drewnianych lub twardej skóry i służy wytwórcom ludowym do produkcji pasmanterii ozdobnej.
Warsztaty odbędą się w sobotę 19 lutego o godz. 11 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki.Koszt to 15 zł za osobę. Zgłoszenia udziału można dokonywać do piątku – 18 lutego – pod nr. tel 41 /260 55 50 lub adresem email: sekretariat@krzemionki.info.
/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia