ZUS: Trwa wysyłka deklaracji PIT do świadczeniobiorców

żródło: ZUS.pl

Do połowy lutego potrwa wysyłka deklaracji podatkowych PIT przygotowywanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Takie PIT-y trafią do wszystkich osób, które w ubiegłym roku otrzymały jakiekolwiek świadczenie z ZUS-u, np. emeryturę, rentę lub zasiłek.

– Będą to głównie deklaracje PIT-40A i PIT-11A. Pierwsza z nich trafi do emerytów i rencistów, którzy chociaż raz otrzymali świadczenie. Ta pierwsza deklaracja trafi także do osób, które korzystały ze świadczenia lub zasiłku przedemerytalnego, nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego czy renty socjalnej. Z kolei PIT-11A to informacja o dochodach dotycząca osób, które pobierały zasiłki chorobowe i macierzyńskie – informuje Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.
W województwie świętokrzyskim mamy 270 tysięcy siedemset sześćdziesięciu dwóch emerytów i rencistów, którzy wkrótce otrzymają swój PIT. – Informacje niezbędne do rozliczenia się z urzędem skarbowym otrzyma też ponad 45 i pół tysiąca osób, które w ubiegłym roku przebywały na zasiłku chorobowym lub macierzyńskim – dodaje rzecznik Szkalej. Podkreśla, osoby, które mają dostęp do internetu mogą deklarację PIT do wypełnienia pobrać ze swojego profilu na portalu PUE ZUS w zakładce Świadczeniobiorca/Formularze PIT.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia