Ograniczenia w ruchu w związku z budową małej obwodnicy Ostrowca

źródło zdjęć: GDDKiA

Od 18 lutego kierowcy, którzy będą jechać z Ostrowca w stronę Opatowa muszą liczyć się z utrudnieniami. Konkretnie chodzi o okolice skrzyżowania drogi krajowej nr 9 z ulicą Wąwozy w Ostrowcu Świętokrzyskim. To w związku z budową 'małej obwodnicy’ Ostrowca.

– Planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na drodze krajowej nr 9 w miejscu, gdzie w przyszłości droga ta będzie skomunikowana z obwodnicą Ostrowca. W tym miejscu wykonawca planuje przebudowę gazociągu, stąd te najbliższe utrudnienia – mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka prasowa kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Dodaje, że utrudnienia mogą potrwać do końca marca.
Wykonawca, mimo trwającej przerwy z powodu warunków pogodowych prowadzi obecnie drobne prace związane z budową obwodnicy.
– Przebudowane zostały już niektóre sieci wodociągowe i jedna sieć kanalizacyjna. Wykonawca prowadzi prace przygotowawcze do robót przy odwodnieniu, wzmocnieniu i zagęszczaniu gruntu w śladzie przyszłej obwodnicy. Kontynuowane jest także odhumusowanie terenu, a także prace przy drogach dojazdowych – tłumaczy Małgorzata Pawelec-Buras.
Sama inwestycja ma zostać ukończona najpóźniej w połowie 2024 roku.
Przypomnijmy, że chodzi o odcinek od węzła Brezelia na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 755, a zakończony na ul. Opatowskiej w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 9.
Obwodnica kosztować będzie około 53 milionów złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia