Klasa dwujęzyczna w „czwórce”

Szkoła Podstawowa nr. 4 w Ostrowcu rozszerza ofertę edukacyjną. Od przyszłego roku szkolnego dzieci w tej placówce będą mogły uczyć się w klasie dwujęzycznej na poziomie klasy siódmej.

-W języku polskim i angielskim będą prowadzone zajęcia z wybranych przedmiotów. W tych właśnie językach dzieci uczyć się będą biologii i informatyki w wymiarze dwóch godzin tygodniowo. Dodatkowo uczniowie takiej klasy będą mieć pięć godzin języka angielskiego w tygodniu – mówi wicedyrektor szkoły Justyna Chojnacka.

Ostatnie badania naukowe dowodzą, że dwujęzyczność ma pozytywny wpływ na rozwój dziecka, zwiększa kreatywność oraz rozwój zdolności komunikacyjnych.

-Warunkiem rekrutacji jest napisanie testu predyspozycji językowych. Będzie on sprawdzał opanowanie przez ucznia schematów gramatycznych, a nie samej znajomości języka – dodaje wicedyrektor Chojnacka.

Rodzice uczniów klas szóstych wnioski o przyjęcie do nowo tworzonego oddziału dwujęzycznego mogą składać do 18 marca. Więcej informacji można znaleźć w sekretariacie szkoły.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia