ZUS realizuje już pierwsze wypłaty w ramach 500 plus

żródło: pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zlecił już pierwsze wypłaty świadczenia 500 plus na każde nowo narodzone dziecko. Łącznie w tym miesiącu na konta rodziców trafi blisko 600 tysięcy złotych.

– W województwie świętokrzyskim wpłynęło ponad tysiąc wniosków. Najwięcej w Kielcach i powiecie kieleckim. Najmniej w powiecie opatowskim, pińczowskim i kazimierskim. W powiecie ostrowieckim wpłynęło niespełna sto wniosków – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału ZUS.

Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami rodzice, którym urodziło się dziecko, mają trzy miesiące na złożenie wniosku o środki z programu 'Rodzina 500 plus’. Jeżeli zrobią to w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin otrzymają świadczenie z wyrównaniem.

Natomiast rodzice, którzy już pobierają środki z programu 500 plus nie muszą się śpieszyć ze złożeniem wniosku do ZUS. Te, na kolejny okres świadczeniowy czyli od 1 czerwca tego roku do 31 maja 2023 r. będzie można składać od wtorku, 1 lutego tylko w wersji elektronicznej. – Wypełniając ten dokument starajmy się robić to starannie, aby nie popełnić błędów dotyczących numeru PESEL dziecka czy numeru konta, na które mają być wypłacone środki – zaznacza rzecznik Szkalej.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia