Ponad 650 wniosków o 500 plus złożyli rodzice nowo narodzonych dzieci w 2022 roku w Świętokrzyskiem

żródło: pixabay.com

Ponad 650 wniosków o 500 plus dla nowo narodzonych dzieci wpłynęło do ZUS w województwie świętokrzyskim od początku stycznia, czyli od momentu, kiedy to zakład przejął obsługę tego programu.

– Najwięcej takich wniosków złożonych zostało w Kielcach i powiecie kieleckim. W powiecie ostrowieckim wpłynęło 67 wniosków dla 95 niemowlaków. Łącznie wpłynęło do nas 663 takie wnioski dla 858 dzieci – mówi Paweł Szkalej, regionalny rzecznik prasowy ZUS w Kielcach.

Podkreśla, że rodzice dzieci urodzonych w 2022 roku mają trzy miesiące na złożenie wniosku o środki z programu Rodzina 500 plus, aby świadczenie zostało ustalone od dnia narodzin dziecka. – Jeśli zrobią to w tym czasie, dostaną świadczenie z wyrównaniem – zaznacza rzecznik Szkalej. Natomiast rodzice starszych dzieci będą mogli składać wnioski na nowy okres świadczeniowy od 1 lutego. Można je złożyć na trzy sposoby – poprzez PUE ZUS, bankowość elektroniczną oraz za pomocą portalu emp@tia. – Prosimy, aby rodzice i opiekunowie dokładnie wpisywali i sprawdzali dane dzieci. Zdarzają się bowiem błędy w numerach PESEL – dodaje Paweł Szkalej.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia