Nowy wóz ostrowieckich strażaków

źródło zdjęcia: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu wzbogaciła się o nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jak mówi Sebastian Klaus z jednostki, to ciężki pojazd, który wykorzystywany będzie przy dużych pożarach.

– Pojazd charakteryzuje się zbiornikiem na wodę o pojemności 5000 litrów. Wydajność jego autopompy to 4200 litrów na minutę. Posiada on również napęd 4×4 – podkreśla strażak.
Samochód zastąpi wysłużony ciężki wóz z 2005 roku, który do tej pory był na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ulicy Wardyńskiego w Ostrowcu.
Pojazd, który rozpocznie służbę już w przyszłym tygodniu kosztował ponad milion złotych i został sfinansowany ze środków pochodzących z Komendy Głównej Straży Pożarnej, budżetu województwa świętokrzyskiego, powiatu ostrowieckiego oraz gminy Bałtów. Obecnie trwa jego doposażanie.
Sebastian Klaus dodaje, że podobny pojazd w niedalekiej przyszłości ma pojawić się także w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 przy ulicy Boernera. Strażacy spodziewają się, że nastąpi to jeszcze w tym roku.

/bart/

Ważne wydarzenia