Dzieci i młodzież z Bodzechowa będą mogły sprawdzić stan uzębienia

żródło: cortenmedic.pl/dentobus

Dentobus, czyli mobilny gabinet dentystyczny przyjedzie w przyszłym tygodniu do gminy Bodzechów.

Przez 4 dni stycznia specjalista w zakresie stomatologii dziecięcej sprawdzi stan uzębienia dzieci w placówkach przedszkolnych i szkołach – mówi Beata Szczepanek, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału NFZ. Dodaje, że podstawowym celem dentobusów jest profilaktyka, ale można w nim także leczyć zęby. W Bodzechowie dzieci będą mogły sprawdzić swoje uzębienie w dniach od 20 do 25 stycznia, z wyłączeniem weekendu. Mobilny gabinet stomatologiczny zaparkuje przy Niepublicznym Przedszkolu przy ulicy Szkolnej 12.

Zaznacza, że wzięcie udziału w przeglądzie stanu uzębienia i dziąseł jest dobrowolne. Stomatolog po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych dziecka, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych – podkreśla Beata Szczepanek.

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu postoju mobilnego gabinetu stomatologicznego na terenie naszego województwa i zapisów znajdziemy na stronie świętokrzyskiego NFZ.
/paw/

Ważne wydarzenia