Czy uda się wyłonić firmę, która zaprojektuje rozbudowę CKU?

Samorząd Ostrowca poznał oferty na przygotowanie projektu rozbudowy budynku Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo choć dwie oferty mieściły się w zakładanym na ten cel budżecie – wynoszącym 340 tysięcy złotych – nie spełniły oczekiwań gminy.

-Podczas pierwszego postępowania podczas sprawdzania doświadczenia firm, okazało się, że największe posiada biuro projektowe, które zaoferowało swoje usługi za 390 tysięcy złotych. To znacznie przekraczało zakładany na ten budżet. Nie mieliśmy wystarczających środków do podpisania umowy, dlatego postępowanie zostało unieważnione – tłumaczy Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca i dodaje, że wspomniana trzecia oferta przewyższała zakładany na ten cel budżet o około 50 tysięcy złotych.
Teraz – jak się okazało – do przetargu przystąpiły tylko te dwie firmy, które wzięły udział w pierwszym postępowaniu i znów obie oferty mieszczą w budżecie, ponieważ opiewają na kwoty nieznacznie przekraczające 300 tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że któraś z nich zostanie wybrana.
Jeżeli przetarg jednak uda się rozstrzygnąć, wykonawca będzie miał dokładnie 360 dni na wykonanie projektu.
Przypomnijmy, że samorząd w miejscu obecnego CKU chce stworzyć Ostrowiecki Integrator Edukacji i Przedsiębiorczych
Oprócz sal edukacyjnych, powstaną tam także przestrzenie robocze przeznaczone np. pod pracę zdalną oraz sale konferencyjne. Powstanie także strefa relaksu.
Gmina chce wykorzystać na ten cel część parkingu przy sali gimnastycznej CKU i postawić nowy obiekt o powierzchni około 200 metrów kwadratowych, który z głównym budynkiem połączony będzie łącznikiem.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia