Budowa drogi na 'trzecią bramę huty” otworzy nowe tereny inwestycyjne

fot. FB/Jarosław Górczyński

Firma Trakt, wykonawca modernizacji drogi łączącej ulicę Samsonowicza z tzw. 'trzecią bramą huty’ przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji.

Opracowana jest już dokumentacja, w grudniu złożony został wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Ma ruszyć na wiosnę. – To jest bardzo duże i bardzo ważne zadanie dla przyszłości Ostrowca Świętokrzyskiego – mówi Jarosław Górczyński, prezydent miasta. – Tereny inwestycyjne, które mamy przy ulicy Bałtowskiej powoli się wypełniają. Wiosną sprzedana będzie przedostatnia działka i w tym momencie moglibyśmy mieć problem z tym, co zaoferować potencjalnym inwestorom, dlatego musimy przygotować nowe – dodaje.
Inwestycja zakłada budowę głównego odcinka 'drogi na trzecią bramę’ o długości niespełna 800 metrów i odnogi, która poprowadzi wgłąb nowych terenów inwestycyjnych o długości blisko 1 km. – Tam chcemy przygotować kompleks działek o łącznej powierzchni ponad 20 hektarów. Zostanie on podzielony, a działki będą sprzedawane w kolejności dostępności do drogi. To jest bardzo atrakcyjny teren inwestycyjny. W okolicy są przedsiębiorstwa, nie ma zabudowy mieszkaniowej, więc mam nadzieję, że te działki tez będą się cieszyć zainteresowaniem – zapowiada prezydent.
Skorzystać na otwarciu nowego terenu inwestycyjnego mają też właściciele prywatnych terenów. Od prywatnej osoby, z pomocą gminy, teren przy hucie kupiła niedawno firma z województwa podkarpackiego. – Mogę powiedzieć, że ta firma to lider w produkcji tarcz ściernych, największy producent na Europę. Mamy zapewnienie, że w zakładzie w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrudnienie znajdzie około 50 osób – zdradza Jarosław Górczyński.
Budowa 'drogi na trzecią bramę’ jest realizowana w cyklu dwuletnim. Wartość inwestycji przekracza 11 milionów złotych.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia