Część urzędów w najbliższy piątek będzie zamkniętych. Sprawdzamy gdzie załatwimy sprawy

W piątek 7 stycznia po Święcie Trzech Króli część urzędów będzie nieczynna. Pracownicy będą mieli wolne, bo odbierają dzień wolny za Nowy Rok wypadający w sobotę.

Zamknięty będzie Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, w tym Biuro Obsługi Interesanta przy ulicy Świętokrzyskiej. Urząd Stanu Cywilnego będzie tego dnia pełnił dyżur i swoje sprawy będzie można tam załatwić w godzinach 8.00 do 13.00.
Nieczynny w najbliższy piątek będzie Urząd Gminy w Bałtowie. Wolne tego dnia będą mieli także pracownicy Urzędu Miasta i wszystkich jednostek w Ćmielowie, a także urzędnicy samorządowi w gminie Kunów.
Inaczej kwestię oddania pracownikom dnia wolnego za Nowy Rok rozwiązali włodarze gmin Bodzechów i Waśniów. – Zdecydowaliśmy, że każdy z pracowników dzień wolny odbierze w dowolnym terminie, niekoniecznie w piątek. Urząd gminy będzie czynny. To ważne zwłaszcza o studentów czy osób, które pracują w innych miastach i swoje sprawy w urzędzie najłatwiej załatwić im w okresie świątecznym – mówi Małgorzata Sobieraj, sekretarz gminy Bodzechów.
Czynny z identycznych powodów, będzie w piątek także urząd w Waśniowie.

/mag/

Ważne wydarzenia