Strefa rekreacyjno – sportowa w Sudole powstanie, by zintegrować mieszkańców

O środki rewitalizacyjne dla miejscowości po PGR-ach występuje gmina Bodzechów. W ramach programu Polski Ład wydzielona na to jest specjalna pula pieniędzy.

Wójt Jerzy Murzyn podkreśla, że środki mogą przeznaczyć tylko na zadania, które należą do zadań własnych gminy. Stąd – na przykład – nie mogą obejmować termomodernizacji bloków, czy wymiany źródeł ogrzewania, choć mieszkańcy zarówno Bodzechowa jak i Sudołu o to dopytują. – Na mocy pewnych przepisów prawnych mieszkania w blokach stały się własnością tych, którzy tam mieszkali. I tak jak w przypadku domów ich docieplenie, czy modernizacja ogrzewania należy do właściciela. Oczywiście są pewne formy pomocy, z których można skorzystać i w tym uczestniczymy jako gmina – tłumaczy wójt Murzyn.
Środki z programu gmina chce wykorzystać na budowę kompleksu sportowo – rekreacyjnego ze świetlicą, placami zabaw i boiskami. Powstać ma w Sudole. I choć tereny rekreacyjne znajdują się w sąsiedztwie tej miejscowości to gmina zdecydowała, żeby kompleks powstał na terenie osiedla. W ubiegłym roku kupiła działkę pod taką inwestycję.
– Mam nadzieję, że te środki dostaniemy, a jeśli nie to jesteśmy zdecydowani realizować ten projekt, ale to wtedy na pewno dłużej potrwa – zapewnia wójt Murzyn.
Celem pozyskania środków rewitalizacyjnych jest jednak nie tylko sama inwestycja ale także względy społeczne, które pozwoli osiągnąć.
– Ten projekt ma na celu zintegrowanie tych mieszkańców, którzy kiedyś przyjechali do pracy w PGR-ze w Sudole z całego kraju z mieszkańcami, którzy zamieszkują wieś od pokoleń – podkreśla wójt Bodzechowa. .
A inwestycja w Sudole kosztować ma około miliona złotych. Gmina ma przygotowaną całą dokumentację, ma też pozwolenia na budowę. Jeżeli otrzyma środki zadanie gotowe będzie w ciągu roku.
/Na zdjęciu obiekty sportowe w Bodzechowie/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia