Miejskie Centrum Kultury stara się o środki na zakup sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego

źródło zdjęcia: Pixabay

Miejskie Centrum Kultury kolejny raz złożyło wniosek do Ministerstwa Kultury o dofinansowanie zakupu niezbędnego do poprawy funkcjonowania instytucji sprzętu.

Jak mówi Jacek Kowalczyk, dyrektor MCK chodzi przede wszystkim o sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy, ponieważ obecny ma już około 10 lat i mocno odstaje od dzisiejszych standardów.
– Znając ceny sprzętu nie chce kupić luksusowych wodotrysków. Pamiętajmy, że jedna „głowa” koncertowa, czyli oświetlenie to koszt około 100 tysięcy złotych. My chcemy kupić sprzęt podstawowy, który pozwoli nam organizować wydarzenia koncertowe normalne, dla zwykłego zjadacza chleba, a nie dla największych gwiazd – wyjaśnia.
Jacek Kowalczyk dodaje, że wniosek opiewa na kwotę pół miliona złotych z czego dofinansowanie miałoby być na poziomie 70 procent.
Jak się okazuje, oprócz sprzętu potrzebnego do organizacji koncertów, Miejskie Centrum Kultury chciałoby kupić także piec ceramiczny, który pozwalałby wypalać dzieła stworzone w pracowni ceramiki MCK.
– Być może w przyszłości umożliwiłoby to tworzenie także pamiątek z Ostrowca – podkreśla Jacek Kowalczyk.
Nabór wniosków zakończył się 30 listopada tego roku. Jak podkreśla dyrektor Kowalczyk, Ministerstwo Kultury dało sobie około dwóch miesięcy na rozstrzygnięciu konkursu, więc wyniki naboru powinniśmy poznać na początku roku 2022.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia