Arkadiusz Bąk prezesem spółki ciepłowniczej w Kielcach

Arkadiusz Bąk, szef ludowców w powiecie ostrowieckim został prezesem Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Kielcach. Zastąpił na tym stanowisku wieloletniego pracownika tej firmy Jana Karwasińskiego.

Jak uzasadniał Bogdan Wenta, prezydent Kielc, potrzeba nowej jakości w prowadzeniu spółki, dla której wyzwaniem jest przyspieszenie działań na rzecz poprawy jakości powietrza. Dodawał, że doświadczenie byłego już prezesa zostanie wykorzystane w spółce.
Arkadiusz Bąk ostatni rok pracował w firmie telekomunikacyjnej Nokia, wcześniej przez 5 lat w firmie Orange w Warszawie.
– Zdecydowałem się przyjąć propozycję, bo to bardzo ciekawe wyzwanie. Od czasu pracy jeszcze w Ostrowcu miałem taką łatkę człowieka od trudnych zadań i to chyba dalej za mną się ciągnie. A MPEC choć to dobrze zbudowana firma to ma przed sobą ogromne wyzwania – mówi. – Po pierwsze ceny energii gigantyczne, po drugie potrzeby inwestycyjno – modernizacyjne, a po trzecie energetyka przyszłości stoi tuż za progiem, bo przecież odnawialne źródła energii i czysta energia to już nie tylko rzecz, którą chcemy mieć, ale która musimy mieć – dodaje.
Arkadiusz Bąk od wielu lat jest samorządowcem, był przewodniczącym sejmiku województwa świętokrzyskiego, obecnie jest radnym sejmiku.
/pcr/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia