Nie będzie tradycyjnej kolędy po domach w Ostrowcu

żródło: pixabay.com

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa wiele parafii nie zdecydowało się w tym roku na tradycyjną wizytę duszpasterską. W Ostrowcu księża nie będą odwiedzali domów swoich wiernych.

– Wiele osób boi się o swoje zdrowie, dlatego nie chcemy narażać parafian na ryzyko zakażenia i stres. Przyjęliśmy zasadę, że parafianie mogą przyjść do kościoła na msze święte w ich intencji. Będzie się to odbywało zgodnie z ustalonym harmonogramem wyznaczonymi osiedlami i ulicami – mówi ks. prałat Jan Sarwa z kolegiaty św. Michała Archanioła, dziekan Dekanatu Ostrowieckiego. Dodaje, że wizyta duszpasterska odbędzie się tylko na zaproszenie osób, które chcą przyjąć kapłana w swoim domu. – Jeżeli są osoby, które dopiero się wprowadziły do nowego domu czy mieszkania i wystąpią do nas z prośbą o poświęcenie, to oczywiście po uzgodnieniu z rodziną przyjdziemy.

Msze święte w intencji parafian zaplanowano od dziś (28 grudnia) do 19 stycznia. Odprawiane mają być o godz. 18. Szczegółowy harmonogram znaleźć można na stronach ostrowieckich parafii.

Kolegiata św. Michała Archanioła jest najliczniejszą parafią w mieście. Liczy ponad 13 tysięcy wiernych. W latach ubiegłych, przed wystąpieniem pandemii, wizyta duszpasterska rozpoczynała się zaraz po Świętach Bożego Narodzenia i trwała prawie miesiąc.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia