Spokojne święta dla ostrowieckich strażaków i policjantów

– To były spokojne Święta Bożego Narodzenia w powiecie ostrowieckim – mówi Barbara Majdak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu. Od wigilii do drugiego dnia świąt ostrowieccy strażacy wyjeżdżali do interwencji 11 razy.

Najgroźniejsze zgłoszenie w ostatnich dniach dotyczyło pożaru stodoły i budynku gospodarczego w Chocimowie. Strażacy zostali wezwani w Wigilię około godz. 23. – Właściciel zabudowań poniósł duże straty. Oprócz spalonego budynku spłonęło także jego wyposażenie – samochód osobowy, ciągnik oraz kilka maszyn rolniczych. Akcja trwała ponad 6 godzin – informuje oficer Majdak. Podkreśla, że podczas świątecznych zdarzeń nie mieli żadnych ofiar i poszkodowanych. – To jest ten pozytywny aspekt minionych świąt – zaznacza Barbara Majdak.

Ostrowieccy policjanci również mieli spokojne święta. Jak informuje Ewelina Wrzesień policjanci interweniowali przy 9 niegroźnych kolizjach drogowych, głównie na parkingach. Żaden kierowca nie stracił uprawnień za przekroczenie prędkości czy jazdę na podwójnym gazie.

Dodam, że policyjny bilans świątecznego weekendu na polskich drogach to 110 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 140 zostało rannych. Od wigilii do wczoraj – policjanci złapali też ponad pół tysiąca kierowców jadących na podwójnym gazie.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia