Miasto będzie inwestować w edukację

źródło zdjęcia: Pixabay

Samorząd Ostrowca Świętokrzyskiego wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem realizować będzie projekt edukacyjny dla szkół z terenu naszego miasta. W związku z tym ogłoszony został przetarg na zakup niezbędnego nowoczesnego sprzętu.

Środki na realizację zadania pochodzić będą z Funduszy Norweskich, w ramach których w całości miasto otrzymało ok. 16 mln. zł. PCK realizować będzie zajęcia w szkołach podstawowych w zakresie robotyki i kreatywności.
Kupujemy dla naszego partnera różne elementy takie jak pracownie modułowe, pracownie przyrodnicze w zakresie modułu woda, powietrze i energia. Planujemy także zakup mikroskopów z kamerą USB czy robotów edukacyjnych – mówi wiceprezydent Dominik Smoliński.
Sprzęt wykorzystywany ma być od drugiego semestru tego roku szkolnego, a w przyszłości trafi na wyposażenie planowanego 'Ostrowieckiego Integratora Edukacji i Przedsiębiorczych”, który powstanie w sąsiedztwie Centrum Kształcenia Ustawicznego. Oprócz sal edukacyjnych znajdą się tam także przestrzenie robocze przeznaczone np. pod pracę zdalną oraz sale konferencyjne. Powstanie także strefa relaksu.
Gmina chce wykorzystać na ten cel część parkingu przy sali gimnastycznej CKU i postawić nowy obiekt o powierzchni około 200 metrów kwadratowych.
Przypomnijmy, że miasto ogłosiło już przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej integratora, docelowo budowa placówki ma się rozpocząć w 2023 roku.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia