Podatki lokalne w mieście zostają na poziomie z 2015 roku. Radni byli jednomyślni

Radni miejscy jednogłośnie na wczorajszej sesji Rady Miasta głosowali za przyjęciem uchwał określających wysokości podatków lokalnych w 2022 roku w mieście.

Chodzi o podatek od nieruchomości, środków transportowych i podatek rolny. Zgodnie z zapowiedziami prezydenta Ostrowca zostały one ustalone na poziomie z 2015 roku. – Ten wysiłek, że w mieście Ostrowcu Świętokrzyskim nie podnosimy siódmy rok z rzędu podatków, to jest nasz wspólny wysiłek i za to dziękuję naczelnikom wydziałów, dyrektorom i prezesom jednostek i wszystkim pracownikom. Zaczynamy jednak dochodzić do kresu, zaczynamy być przy tak zwanej ścianie naszych wszystkich możliwości. Wystarczy zwrócić uwagę jakie będziemy teraz ponosić koszty utrzymania wszystkich jednostek, jak w górę idą koszty na przykład na samym oświetleniu ulicznym, bo energia idzie w górę – mówił na sesji Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, podkreślając, że pozostawianie podatków na dotychczasowym poziomie jest okupione wysiłkiem. – Każda z jednostek gminnych na przestrzeni ostatnich lat zeszła z zatrudnienia. Na miejsce odchodzących na emeryturę pracowników nie były zatrudniane nowe osoby – podkreślał, zaznaczając też, że obciążenia podatkami lokalnymi dla przedsiębiorców nie są najważniejszym czynnikiem wpływającym na ich sytuację. – Podatek od nieruchomości w działalności gospodarczej jest ważny. Dużo firm zwraca na to uwagę i chce mieć taką stabilność i jesteśmy tutaj dobrym partnerem. Najważniejsze dla funkcjonowania firm są jednak inne nośniki, na które nie mamy wpływu, jak benzyna, jak energia elektryczna i tu jest niestety problem – zauważył prezydent Górczyński.

W porządku obrad było 18 projektów uchwał. Radni dyskutowali też o przeciwdziałaniu depopulacji. Przebieg obrad można obejrzeć na kanale YouTube urzędu miasta. Kolejna sesja będzie już sesją budżetową.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia