Gmina rozpoczyna kampanię edukacyjną dotyczącą właściwego segregowania śmieci

Gmina Ostrowiec rozpoczyna kolejną kampanię informacyjno-edukacyjną w zakresie właściwej segregacji odpadów. Wszystko po to, żeby coraz więcej odpadów odzyskiwać, a coraz mniej wywozić na wysypisko śmieci.

To konieczność, bo odpadów produkujemy coraz więcej i wymaga tego od nas i innych krajów członkowskich Unia Europejska. – teraz zmieniają się wytyczne, wzory wyliczeń, jeżeli chodzi o poziomy recyklingu. Musimy w 2022 roku osiągnąć już dwudziestoprocentowy poziom i on jest liczony od całej masy odpadów wytwarzanych na terenie gminy – mówi Edyta Macias z referatu gospodarki komunalnej Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Do ostrowczan dostarczone zostaną specjalne ulotki z wyjaśnieniem zasad postępowania ze wszystkimi rodzajami odpadów. Mariusz Kałuża, kierownik referatu gospodarki komunalnej przypomina, że pomocna jest też przygotowana przez gminę specjalna strona internetowa. – Udostępniliśmy mieszkańcom wyszukiwarkę internetową 'Jak wyrzucić” pod adresem segreguj.um.ostrowiec.pl i jeżeli mamy jakikolwiek problem lub wątpliwość gdzie wrzucić dany rodzaj odpadu, to wystarczy wpisać w okienko jego nazwę i otrzymamy odpowiedź – mówi kierownik Kałuża.

Nowością jest aplikacja, którą można ściągnąć na telefon. – Informujemy o niej w ulotkach, które wysyłamy do mieszkańców. W tej aplikacji również znajduje się wyszukiwarka, ale aplikacja jest spersonalizowana do konkretnego adresu. Po tym, jak ustawimy tam własny adres nieruchomości, będziemy na przykład otrzymywać informacje o terminach odbiorów odpadów z naszej nieruchomości – dodaje.
Aplikacja nazywa się 'Blisko” i jest oczywiście bezpłatna oraz dostępna na telefony zarówno z systemem android oraz iOS.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia