Zbliża się Weekend Cudów

żródło: Szlachetna Paczka

Zbliża się 'Weekend cudów’, czyli finał Szlachetnej Paczki, który w tym roku odbędzie się w dniach 11 i 12 grudnia. Wolontariusze w całej Polsce wyruszą do domów potrzebujących rodzin z paczkami zawierającymi przedmioty zakupione przez darczyńców.

W powiecie Ostrowieckim wsparcie otrzyma kilka rodzin. Dwie obdarowane zostaną przez wolontariuszy i członków Stowarzyszenia Polska 2050 działającego na terenie naszego miasta. Do ich paczek trafią produkty dopasowane do potrzeb każdej z rodzin – mówi Ewa Bednarska, wolontariuszka ze Stowarzyszenia Polska 2050, od dwóch lat związana ze Szlachetną Paczką. – Jedna z rodzin to dwie siostry zamieszkujące mieszkanie socjalne. Druga rodzina, której pomagamy to samotna pani Ania. Została wdową i niestety z uwagi na swój stan zdrowia nie ma możliwości pracować. Cierpi na choroby układu nerwowego, jest pod opieką lekarzy. Jej dochody są tak niskie, że nie jest w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb. Jej trzema kluczowymi potrzebami jest lodówka, bo ta obecna, którą posiada jest popsuta. Nie nadaje się w żaden sposób do przechowywania żywności. Kolejną potrzebą jest komplet pościeli i ciepła kurtka na zimę. Jak widać są to bardzo przyziemne rzeczy – mówi i podkreśla, że zrobienie paczki nie jest skomplikowane a pomaga wielu potrzebującym osobom. – Jest to taka forma pomocy, że niewielkim wysiłkiem finansowym – bo jeśli się znajdzie więcej tych osób do pomocy – możemy spełnić potrzeby bardzo konkretne i takie, których sama osoba potrzebujące nie byłaby w stanie spełnić. My natomiast jako darczyńcy dajemy upust swoim uczuciom empatii i radości – zaznacza.

Przypomnijmy, że to już 21. edycja Szlachetnej Paczki. Zeszłoroczna zaangażowała ponad 420 tys. Polaków. Wsparcie materialne o wartości ponad 50ciu milionów złotych otrzymało ponad 14 tysięcy rodzin.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia