O zmianach klimatycznych na spotkaniu ostrowieckiego Klubu Tygodnika Powszechnego

żródło: Ramsey United

Ostrowiecki Klub Tygodnika Powszechnego zaprasza na projekcję filmu pt. 'Można panikować’ i spotkanie z reżyserem Jonathanem Ramsey’em oraz bohaterem dokumentu, którym jest polski naukowiec prof. Szymon Malinowski opowiadający o zmianach klimatycznych.

– Głównym tematem filmu są zagrożenia wynikające z ocieplającego się klimatu. Narrator filmu, przemierza Polskę, tłumacząc mechanizmy, które doprowadziły do tego, że nasz kraj w 2018 roku stał się liderem w emisji dwutlenku węgla do atmosfery, wyprzedzając m.in. Chiny i Indie – mówi Kamil Stelmasik, twórca Klubu Tygodnika Powszechnego w Ostrowcu. – To są bardzo żywe tematy, tym bardziej, że ostatnio powstały dwa ważne filmy w tej tematyce. Dotarliśmy do reżysera tych filmów – Jonathanna Ramsey’a, amerykanina, który mieszka od kilku lat w Polsce oraz narratora filmu – prof. Szymona Majewskiego i postanowiliśmy ich zaprosić. Dodaje, że po filmie odbędzie się spotkanie zarówno z twórcą filmu oraz jego bohaterem. – Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tymi zmianami. Zwłaszcza młodzież, uczniów i nauczycieli, którzy mogą przekazywać i edukować kolejne osoby – mówi Kamil Stelmasik.

Spotkanie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17-tej w Ostrowieckim Browarze Kultury, w sali wielofunkcyjnej (obok biblioteki). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą maseczek i stosowania ich podczas spotkania.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia