Podwyżki samorządowców. Z „powodów technicznych” uchwała o podwyżce dla burmistrz Ćmielowa wycofana

Radni gminy Ćmielów nie zdecydowali dziś o podwyżce wynagrodzenia burmistrz Joannie Susce.

O zdjęcie tego punktu z porządku obrad formalnie zawnioskowała Krystyna Zdonek, przewodnicząca Rady Miasta. Oficjalnie – taki wniosek padł z 'powodów technicznych’. Za zdjęciem punktu z porządku obrad zagłosowało 11 radnych, jeden – Jacek Bryła – był przeciw. Burmistrz Suska, zwraca uwagę, że ustalenie nowej wysokości jej uposażenia to obowiązek ustawowy. Decyzję o tym podjął w sierpniu sejm, podnosząc wynagrodzenie prezydentowi Polski, ministrom, wiceministrom, posłom, a takze samorządowcom. Wysokość podwyżek regulują rozporządzenia premiera.- Liczę, że jeszcze w tym roku ta kwestia zostanie rozwiązana – mówi burmistrz Suska. Dodaje, że w tym roku mają się odbyć jeszcze dwie sesje w Ćmielowie.
– Ja jestem człowiekiem cierpliwym, do czasu oczywiście. Liczę, że wypełnienie obowiązku ustawowego i ustalenie nowego wynagrodzenia będzie miało miejsce w miesiącu grudniu. Póki co czekam cierpliwie – podkreśla Joanna Suska.
Jeżeli radni nie ustalą nowej wysokości uposażenia wtedy – według prawa – decyzję w tej sprawie ma podjąć wojewoda. Joanna Suska wnioskowała do radnych, aby podwyżka była minimalna, najniższa jaką obecnie przewidują przepisy.Dodajmy, że radni nie zdecydowali się także głosować w sprawie podwyżek swoich diet. Ten punkt także został wycofany z porządku obrad.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia