Podwyżki samorządowców. Radni podnieśli pensje burmistrzowi Kunowa

O około 30 procent wzrośnie wynagrodzenie burmistrza Kunowa Lecha Łodeja. To konsekwencja nowelizacji ustawy dotyczącej wynagrodzeń przyjętej przez sejm oraz idących za tym rozporządzeń płacowych.

Jak mówi Lech Łodej, jego uposażenie wzrośnie z 9420 zł brutto do 15 576 zł, czyli z blisko 6 tysięcy złotych 'na rękę’ do około 10 tysięcy.
– Minimalna podwyżka, to kwota też dość wysoka. Ja nie ukrywam, wystąpiłem z wnioskiem do radnych, aby nie przyznawali mi więcej, niż minimum ustawowe – podkreśla burmistrz Łodej.
Maksymalna wysokość wynagrodzenia jaką mogli przyznać burmistrzowi radni gminy Kunów wynosi 19 470 zł.
Burmistrz Łodej zaznacza, że w przeciwieństwie do innych samorządowców, jego podwyżka zacznie obowiązywać dopiero od 1 listopada, a nie z wyrównaniem od 1 sierpnia. Tłumaczy, że zastosował się tu do rekomendacji wojewody świętokrzyskiego.
W gminie Kunów wzrosną także diety radnych, średnio o około 37 procent. Podstawowa dieta radnego wzrosła o 251 zł do poziomu 913 zł. Przewodniczący poszczególnych komisji rady zarobią o 340 zł więcej, czyli 1253 zł, a przewodniczący rady otrzyma więcej o 501 złotych, czyli dokładnie 1843 zł.
W przypadku tego ostatniego, maksymalna dieta mogła wynosić 2147 zł.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia