Zajęcia z ceramiki w najbliższą sobotę na Krzemionkach

żródło: pixabay.com

W najbliższą sobotę o godzinie 11-tej w Rezerwacie Krzemionki odbędą się warsztaty ceramiczne pod hasłem 'Z ceramiką przez tysiąclecia’, które poprowadzi dr Andrzej Przychodni, dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Św.

– Pierwsze takie warsztaty odbyły się dwa lata temu. Zbliżające się spotkanie to pewnego rodzaju powrót do tej tematyki – zaznacza dyrektor Przychodni. Dodaje, że warsztaty będą próbą opowieści, o tym jaką funkcję ceramika pełniła w pradziejach i w starożytności. Skupimy się na próbach rekonstrukcji kilku form drobnych, które będą nawiązywały do okresu starożytnego, do antyku – mówi.

Warsztaty ceramiczne to idealna propozycja dla miłośników rzemiosła, zajęć manualnych czy sztuki. Sprawdzą się także wśród dzieci i młodzieży, bo rozwijają wyobraźnię, relaksują i uczą cierpliwości. A to nie jedyne zalety pracy z gliną. – Niektórzy nawet twierdzą, że jest to forma o charakterze terapii, bo konieczność wykonania czegoś głównie z użyciem swoich własnych dłoni a także wyobraźni i próby odwzorowania pewnego wzoru, który dajemy do tworzenia jest formą, która powoduje wewnętrzne wyciszenie. Sądzę, że dla każdego uczestnika takiego spotkania będzie to też okazja, żeby się przekonać i wyciszyć – podkreśla Andrzej Przychodni.

Udział w zajęciach kosztuje 15 złotych. Chęć uczestniczenia w warsztatach można zgłosić telefonicznie pod nr (41) 260 55 50 lub mailowo na adres sekretariat@krzemionki.info

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia