Lądowisko dla helikopterów w ostrowieckim szpitalu nie zostanie oddane na czas

Budowa lądowiska dla helikopterów na dachu ostrowieckiego szpitala nie zostanie ukończona w terminie, czyli do końca listopada tego roku.

Jak mówi dyrektor Tomasz Kopiec, wykonawca złożył pismo z prośbą o wydłużenie czasu na realizację zadania. Powód – kłopoty z dostępem do materiałów budowlanych. – Dzisiaj wszystkie firmy budowlane borykają się z takimi trudnościami. Nasz pion prawny analizuje otrzymane pismo i ewentualne możliwości zmiany terminu. Niebawem podczas spotkania z wykonawcą uzyskamy więcej informacji, bo wystąpiliśmy o uszczegółowienie tego pisma, z którym zwrócił się wykonawca. w otrzymanym piśmie nie wskazał terminu o jaki ma być wydłużony czas realizacji zadania – mówi i dodaje, prace związane z budową konstrukcji lądowiska nad budynkiem C szpitala zostały ukończone w 80 procentach. – Najpilniejszą rzeczą w tej chwili jest kwestia zamontowania dźwigu windowego, która mam nadzieje pojawi się w najbliższym czasie oraz kwestia samej przestrzeni lodowiska na dachu szpitala.

Przypomnijmy, że budowa lądowiska dla śmigłowców ratowniczych w Ostrowcu jest inwestycją konieczną tak, by Szpitalny Oddział Ratunkowy nie został zdegradowany do izby przyjęć. Gdyby tak się stało powiat zmuszony byłby zwrócić środki zewnętrzne pozyskane na utworzenie SOR-u. Budowa lądowiska to koszt blisko 4 milionów 700 tysięcy złotych. Powiat pozyskał na te inwestycję 5 milionów złotych z programu Fundusz Inwestycji Lokalnych.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia