Przedszkolaki z 19-stki chcą pomagać. A jak? Poprzez zabawę

Przedszkole nr 19 im. Jana Brzechwy w Ostrowcu wspiera chore dzieci i organizuje w placówce Dzień Piżamy. – Nie będzie to jednak nocowanie w przedszkolu czy piżama party, tylko akcja charytatywna mająca na celu zwrócenie uwagi na ciężko chore dzieci – mówi Aneta Stachurska, dyrektor placówki.

– Jeden z naszych przedszkolaków jest bardzo chory i często przebywa w szpitalu, stąd pomysł organizacji Dnia Piżamy w naszym przedszkolu. Akcja będzie polegała na tym, że dzieci i pracownicy będą ubrani w piżamę czy szlafrok i w ten sposób będziemy się solidaryzować z chorymi dziećmi. Chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę na zdrowie, ale też i nauczyć dzieci pomagania innym, empatii. Dlaczego piżama? Jest to standardowe ubranie chorych dzieci., które towarzyszy im każdego dnia. Dodaje, że tego dnia przedszkolaki i rodzice będą także mogli wrzucić do specjalnej puszki pieniądze, które zostaną przekazane ostrowieckiej Fundacji 'Bo w nas jest moc’. – Mieliśmy możliwość dokonać wyboru osoby potrzebującej. Dzieckiem, które otrzyma wsparcie z naszego przedszkola będzie kuzyn jednej z dziewczynek, która uczęszcza do naszego przedszkola. Niestety nie możemy zbierać na Kaję, która chodzi do naszego przedszkola ponieważ inne fundacje zorganizowały zbiórkę na ten cel, ale my możemy w ten sposób pomóc innemu dziecku – podkreśla dyrektor Stachurska.

Impreza odbędzie się we wtorek, 23 listopada. Dzieci przygotują również specjalne, kolorowe kartki dla chorych dzieci, podopiecznych fundacji.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia