Będzie bezpieczniej na drogach powiatu ostrowieckiego

Starostwo powiatowe rozstrzyga przetarg na budowę czternastu przejść dla pieszych. Pięć z nich ma powstać w Ostrowcu Świętokrzyskim. W poniedziałek otwarte zostały oferty zainteresowanych zleceniem firm i dwie z nich mieszczą się w zaplanowanym przez powiat budżecie.

Przejścia dla pieszych w Ostrowcu – przy ulicach 11 Listopada, Samsonowicza, Siennieńskiej, Alei Jana Pawła II i na drodze w kierunku Miłkowskiej Karczmy – będą miały najwyższe parametry bezpieczeństwa. – Przejścia dla pieszych otrzymają dodatkowe oświetlenie. na specjalnym wysięgniku zamontowane zostaną specjalne lampy. Zamontowane będą na nich też znaki informacyjne o podwyższonych parametrach odblaskowości. Zbudowane będą azyle, zastosujemy odpowiednie rampy krawężnikowe, fakturowe oznaczenia nawierzchni, które ułatwiają korzystanie z tych przejść osobom niepełnosprawnych. Innowacją będzie zastosowanie inteligentnego systemy wspomagającego i ułatwiającego przekraczania drogi, czyli aktywowanego ruchem oświetlenia LED, które zostanie zatopione w nawierzchni – mówi Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu.

Koszt budowy wszystkich czternastu przejść dla pieszych sięgnie 2 milionów złotych. Powiat pozyskał na ten cel  80-procentowe dofinansowanie z budżetu państwa, a wkładem własnym dzieli się po równo z samorządami gmin, na terenach których powstaną nowe przejścia.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia