OTBS wystawia kolejną pulę mieszkań na wynajem

Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przygotowało drugą turę mieszkań na wynajem. Na stronie internetowej spółki są już zamieszczone szczegółowe informacje dotyczące każdego z lokali, a od przyszłego poniedziałku będzie je można oglądać.

– Nasza oferta jest kierowana do tych mieszkańców, którzy nie mają samodzielnego tytułu prawnego do lokalu, natomiast dochody są za wysokie, żeby mogły się ubiegać o przyznanie mieszkania komunalnego lub socjalnego – mówi Małgorzata Kostrzewa, prezeska OTBS.
Tym razem wynajętych zostanie 6 kawalerek o powierzchni od 21 do 35 metrów. Mieszkania są wyremontowane, ale nieumeblowane. – Będą one rozdzielane w drodze przetargów, jak w pierwszej edycji. Wysokość czynszu została ustalona na 12 złotych za metr kwadratowy i każde postąpienie w postępowaniu przetargowych na przynajmniej 10 groszy – dodaje prezes OTBS.
Zainteresowanie mieszkaniami na wynajem podczas pierwszej tury było ogromne. Na 10 przygotowanych mieszkań oferty złożyły 52 osoby. – Jeżeli zainteresowanie tymi mieszkaniami nadal będzie tak duże, to na wiosnę przyszłego roku spróbujemy przygotować kolejną transzę mieszkań na wynajem – zapowiada prezydent Jarosław Górczyński.
Pierwsze przetargi na przygotowane do wynajęcia mieszkania mają być ogłaszane jeszcze w tym miesiącu.

/mag/

Ważne wydarzenia