Ruszyła zbiórka pieniędzy na ratowanie MIG-a na Pułankach

Na portalu pomagam.pl uruchomiona została już zbiórka pieniędzy na ratowanie ostrowieckiego MiG-a z osiedla Pułanki. Pomnik wymaga pilnego remontu, bo w bardzo złym stanie jest wspornik, zwłaszcza część podziemna i grozi zawaleniem.

Inicjatywa zorganizowania zbiórki publicznej na ten cel należy do radnych miejskich Marcina Marca i Kamila Stelmasika, który jest też przewodniczącym Rady Osiedla Pułanki, a przeprowadzi ją ostrowiecka fundacja 'Bo w nas jest moc’. – Całość odbywa się oczywiście w porozumieniu z Radą Nadzorczą i zarządem Ostrowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Fundacja podpisała już z OSM specjalne porozumienie, umowę, zgodnie z którą, gdyby nie udało się zebrać całej potrzebnej kwoty, to uzupełni spółdzielnia brakującą część – mówi Kamil Stelmasik.
Zbiórka na stronie pomagam.pl pod nazwą 'Ratujemy pomnik – samolot MIG’ ustawiona jest na kwotę 60 tysięcy złotych, co powinno wystarczyć na pokrycie kosztów remontu. Równolegle jednak, bo trudno przewidzieć efekty zbiórki internetowej, prowadzone mają być zbiórki tradycyjne do puszek lub licytacje podczas planowanych wydarzeń.
W ciągu pierwszych dwóch dni zbiórki internetowej pieniądze na konto fundacji wpłaciło 68 osób, co daje ponad 2,5 tysiąca złotych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia