Obchody Święta Niepodległości w Ostrowcu z artystycznym akcentem

Obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczną się w Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystą mszą świętą w kolegiacie św. Michała Archanioła o godz. 10.30.

Uczestnicy, w tym delegacje przemaszerują po nabożeństwie pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego w Parku Miejskim, gdzie złożone zostaną wiązanki. Urząd Miasta, który jest organizatorem obchodów zaplanował też okolicznościowe przemówienia i część artystyczną. – Wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz laureaci XVII Przeglądu Pieśni Patriotycznych i Legionowych organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi Adrian Murdza z urzędu miasta.
Samorząd zachęca do udziału w obchodach Narodowego Święta Niepodległości wszystkich mieszkańców. Zainteresowane skierowaniem oficjalnych delegacji i pocztów sztandarowych organizacje, grupy formalne i nieformalne, także szkoły i placówki oświatowe wystarczy, że na chwilę przed rozpoczęciem zgłoszą uczestnictwo. – Najlepiej mieć ze sobą zapisana na kartce nazwę jednostki, skład delegacji i przekazać ją prowadzącemu – zachęca Adrian Murdza.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia