W niedzielę zostanie odsłonięta tablica pamiątkowa upamiętniająca śmierć kpr. Krzysztofa Chlewickiego – mieszkańca Boleszyna

Gmina Waśniów ufundowała pamiątkową płytę upamiętniającą śmierć żołnierza kpr. Krzysztofa Chlewickiego, mieszkańca Boleszyna, sapera 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego w Gliwicach, który zginął w trakcie usuwania niewybuchów w lasach Kuźni Raciborskiej 8 października 2019r.

Przypomnijmy, kiedy żołnierze, a wśród nich kapral Chlewicki próbowali je unieszkodliwić, doszło do wybuchu. W wyniku eksplozji dwaj saperzy zginęli na miejscu, kolejny zmarł w szpitalu, trzej pozostali zostali ranni.

– Żołnierz, który był zawsze lubiany przez kolegów, życzliwy, uczynny, pomagał bezinteresownie innym, zmarł w czasie pokoju, odszedł na wieczną służbę – wspomina tragicznie zmarłego wójt Waśniowa – Krzysztof Gajewski.

Uroczystość rozpocznie się mszą świętą w kościele w Boleszynie. Następnie uczestnicy udadzą się na cmentarz parafialny w tej miejscowości gdzie odbędzie się odsłonięcie i poświęcenie płyty pamiątkowej, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy. Uroczystość zaplanowana została 7 listopada w miejscowości Boleszyn.
/marsz/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia