Śledczy badają okoliczności tragedii nad Kamienną w Rudzie Kościelnej

fot. FB/Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Mężczyzna, który w ostatnią niedzielę wpadł do rzeki Kamiennej w miejscowości Ruda Kościelna i utonął to 48-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Nad wodą przebywał z jeszcze innymi osobami. Jak dowiedziało się Radio Ostrowiec, prawdopodobnie wędkowali, ale dokładne okoliczności i przyczyny tragedii ustala policja pod nadzorem prokuratury.

Policja, ani Prokuratura Rejonowa w Opatowie nie informuje o ustaleniach – Śledztwo trwa, ciało zostało zabezpieczone do wykonania sekcji zwłok – mówi Ewelina Wrzesień, oficer prasowy ostrowieckiej komendy policji.
Prokurator Rejonowy Renata Orłowska wyjaśnia, że funkcjonariusze komisariatu w Ćmielowie mają 5 dni powinni na wykonanie wstępnych czynności zanim skierują do prokuratury akta sprawy i podjęta zostanie decyzja o dalszym postępowaniu.

Policja zgłoszenie przyjęła około 16.30. Na miejsce skierowane zostały patrole policji, pogotowie ratunkowe i zespoły państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodnego z Kielc. Strażacy ciało mężczyzny bez oznak życiowych wyłowili około 30 metrów od mostu w Rudzie Kościelnej. Mimo podjętej próby reanimacji mężczyzny nie udało się uratować, lekarz stwierdził zgon.

/mag/

Ważne wydarzenia