Świetlica dla integracji byłych PGR-owskich wsi

Nowy budynek Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu oraz gminnej biblioteki zrealizuje gmina Waśniów z funduszy programu Polski Ład

Znajdą się w nim sale do ćwiczeń, sala koncertowa na ok. 150 miejsc, studio nagrań. Obecny budynek GOKiS-u w Waśniowie nie spełnia potrzeb gminy.
$Serwisy GOTOWE\2021\PAŹDZIERNIK\29.10\gajewski adaptacja.mp3
– mówi wójt Krzysztof Gajewski.
Teraz na koncerty, występy, naukę gry na instrumentach wykorzystywane są sale w szkole, gdzie też nie ma profesjonalnych warunków.
Nowy budynek ma mieć dwa piętra i powstanie za obecną siedzibą GOKiS-u, do którego z kolei gmina zamierza przenieść pomoc społeczną. – Jest potrzebny i będzie służył koncertowo dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko, bo i dla klubu seniora, i dla kół gospodyń wiejskich – podkreśla wójt Waśniowa.
Drugą inwestycją będzie budowa świetlicy dla Sarniej Zwoli, Wronowa i Dobruchny wraz z wyposażeniem i zagospodarowaniem terenu m.in. powstanie siłownia, sala spotkań, na zewnątrz plac zabaw, budynek będzie czerpał energię z fotowoltaiki.
– Ten projekt będzie spajał trzy miejscowości, które kiedyś należały do dawnego gospodarstwa PGR-owskiego. I jednym z argumentów, by wybudować świetlicę dla nich było to, by budować integrację tych gospodarstw – tłumaczy wójt Gajewski.
Samorząd musi sfinansować 5 proc. wartości inwestycji, a na przygotowanie dokumentacji tych inwestycji ma pół roku.
Przypomnijmy, że gmina Waśniów składała trzy wnioski. Pozostałe dotyczyły budowy dróg – tu wartość zadań wynosiła 12 milionów zł oraz budowy infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, m.in. zbiorników na wyrównanie ciśnienia wody, czy instalacji. Ten wniosek opiewał na kwotę 16 mln. zł.
/joge/

Ważne wydarzenia