Ważne zmiany w organizacji ruchu wokół cmentarzy

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych. Tego dnia, jak co roku w rejonie nekropolii na terenie miasta i powiatu obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu. Wprowadzone zostaną ograniczenia w zatrzymywaniu się i parkowaniu pojazdów.

Samochodu nie będzie można zaparkować wzdłuż całej ulicy Długiej oraz Granicznej przy ostrowieckim cmentarzu komunalnym. Podobne ograniczenia wprowadzone zostaną także w okolicy cmentarza w Denkowie przy ulicy Ostrowieckiej. Auto będzie można zaparkować tylko i wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Z kolei w pobliżu cmentarza parafialnego św. Michała Archanioła przy ulicy Denkowskiej nie będzie w tym roku żadnych zmian w organizacji ruchu. – Apelujemy, aby nie zatrzymywać się na zatokach autobusowych okolicy cmentarza parafialnego, bo tego dnia będzie jeździła komunikacja miejska i te zatoki muszą być otwarte. Alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby udać się na cmentarz parafialny i zaparkować auto jest nowo powstały łącznik pomiędzy nowym rondem a alternatywą do ulicy Kilińskiego – tam wylana masa bitumiczna pozwala na swobodne pozostawienie pojazdu. Zachęcamy aby właśnie w tym miejscu pozostawiać auta – informuje Dominik Kowalski, naczelnik wydziału ruchu drogowego ostrowieckiej policji.

Na terenie powiatu jest również kilka zmian. W okolicach nekropolii w Szewnie na całej długości ulicy Kieleckiej będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania i pozostawiania aut. Policjanci apelują także, aby wybierając się na cmentarz w Bałtowie zachować szczególną ostrożność. Tam na drodze wojewódzkiej 754 obowiązuje zakaz zatrzymywania. – Jest to miejsce szczególnie niebezpieczne, bo obok kościoła jest duży podwójny zakręt, gdzie często dochodziło do różnych wypadków i kolizji. Prosimy i apelujemy, aby pozostawić pojazdy przy cmentarzu na parking, a także na pobliskich drogach dojazdowych, aby ta trasa wojewódzka była otwarta i przejezdna – dodaje naczelnik Kowalski.

Zmian w organizacji ruchu nie będzie w okolicach nekropolii w Kunowie i Ćmielowie, ale funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na to, gdzie kierowcy pozostawiają swoje auta.

/paw/

Podziel się

Ważne wydarzenia